Сертифікація PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP)®

PMP-ACP-Certificate[1]

Гнучкість, як здатність швидко адаптуватися до змін, нині стає дедалі актуальнішим питанням у практиці бізнесу та управління проєктами. Безперечно, Agile Project Management є одним з “модних” термінів, що застосовуються у професійному середовищі в останні роки. Багато авторитетних досліджень підтверджують стрімке поширення Agile практик і прогнозують збереження цієї тенденції у найближчому майбутньому. Оцінки аналітиків Gartner показують, що частка проєктів розробки ПЗ із застосуванням методологій і практик Agile, сягає 80%.

Практикою також переконливо доведено, що гнучкі підходи до управління проектами сприяють підвищенню успішності реалізованих проєктів, зниженню кількості дефектів, покращенню продуктивності команд та збільшенню користі, яку отримують замовники від реалізованих проєктів. Усвідомлення такої закономірності замовниками та виконавцями проєктів стрімко поширюється. Це викликає потребу в наявності авторитетного підтвердження кваліфікації керівників та команд проєктів саме у методологіях, практиках та інструментарії гнучкої розробки. Ідучи назустріч потребам професії, PMI пропонує сертифікацію PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP)®, покликану виявити та підтвердити наявність у кандидатів правильних знань, навичок та досвіду в галузі Agile практик.

Що дає сертифікат PMI-ACP®?

Для практика Agile проєктів

Всесвітньо визнаний сертифікат PMI-ACP® свідчить Вашим роботодавцям, клієнтам, інвесторам та колегам, що Ви маєте знання, навички та досвід, необхідні для того, щоб Agile проекти з Вашою участю ставали максимально успішними. Враховуючи безперервно зростаючий інтерес до Agile, Ваш сертифікат PMI-ACP® буде додатковим аргументом для призначення в престижний проект або проект для стратегічно важливого клієнта. Багаторічний досвід також свідчить про те, що власники сертифікатів такої авторитетної організації як PMI мають додатковий шанс на просування кар’єрними сходами.

Для компанії – роботодавця

Готуючись до іспиту PMI-ACP®, Ваші співробітники докладуть багато зусиль, щоб систематизувати свої знання та навички в галузі Agile методологій та практик. У процесі підготовки вони неминуче здобудуть більш високий рівень компетенції, що обов’язково позначиться на їх продуктивності та ефективності у виконанні Ваших проектів. Наявність сертифікованих фахівців у Вашій компанії додасть їй додаткової ваги в очах потенційних інвесторів та партнерів, відчинить двері до нових тендерів та клієнтів, послужить фактором нематеріальної мотивації для Вашого персоналу та підвищить рейтинг Вашої компанії як роботодавця.

Як отримати сертифікат PMI-ACP®?

Щоб забезпечити високий рівень довіри до власників сертифікатів PMI-ACP®, система сертифікації поєднує перевірку наявності у кандидатів профільного навчання, перевірку наявності достатнього досвіду застосування Agile практик та проходження спеціального іспиту за принципами, практиками, інструментами та техніками гнучких методів розробки. Іспит містить 120 питань, триває 3 години та проводиться або онлайн, або в одному із центрів сертифікаційного тестування Pearson VUE.

До сертифікації PMI-ACP® допускаються претенденти, які відповідають таким критеріям:

  • Наявність вищої чи середньої освіти,
  • Наявність формального навчання в галузі Agile методологій та практик обсягом не менше 21 години,
  • Наявність достатнього практичного досвіду участі у проєктах, включаючи Agile проєкти. Достатнім вважається досвід, що поєднує дві категорії:
    • Досвід участі у будь-яких проєктах (General project experience), який має становити не менше 12 місяців роботи в командах проєктів протягом останніх 5 років. Власники діючих сертифікатів PMP® або PgMP® вважаються такими, що мають необхідний досвід категорії “General project experience” автоматично.
    • Досвід участі у Agile проєктах або в умовах застосування Agile методологій, який за останні 3 роки має становити не менше 8 місяців.
  • Ці дві категорії досвіду мають бути унікальними, тобто не перетинатися між собою.

Переконавшись у відповідності кваліфікаційним вимогам, Ви можете розпочати процес сертифікації PMI-ACP® з реєстрації на сайті PMI та заповнення онлайн заявки (Application Form) на проходження іспиту PMI-ACP®. Після відкриття заявки Вам надається 90 днів для внесення даних про навчання та досвід участі в проєктах.

Заповнену заявку PMI кілька днів перевіряє на коректність заповнення. Іноді (за нашими спостереженнями, ймовірність може становити 10-15%), заявку можуть піддати вибірковому аудиту. У такому разі Вам потрібно буде протягом 90 днів надати копії документів про освіту, навчання, а також свідоцтва контактних осіб про Ваш практичний досвід. При цьому лист про допуск до іспиту зазвичай надходить через тиждень після отримання PMI всіх затребуваних свідоцтв та підтверджень. Протягом року з моменту допуску Ви маєте можливість зробити три спроби пройти іспит PMI-ACP®.

Перед складанням іспиту PMI також запропонує сплатити вартість подальших послуг із сертифікації PMI-ACP®. Вартість сертифікації становить $435 для членів PMI або $495 для тих, хто не є членом PMI.

Зазвичай відразу після оплати з PMI надходить лист про дозвіл складати іспит PMI-ACP®: “Thank you…here is your test code and exam scheduling instructions”.

У випадку онлайн іспиту, результат стає відомий відразу після натискання кнопки “Завершити іспит”. Центр Pearson VUE видасть Вам також роздрук з результатами іспиту, засвідчену своєю печаткою. З цього моменту Ви стаєте PMI-ACP®. Через кілька днів у реєстрі сертифікатів на сайті PMI з’явиться Ваш запис, а через 3-5 тижнів поштою надійде сертифікат PMI-ACP® та вітання від Президента PMI.

Додатково про сертифікацію PMI-ACP® можна дізнатися в документах PMI:

Що ми пропонуємо здобувачам сертифікату PMI-ACP®?

Як Авторизований тренінговий партнер PMI, TenStep надає низку послуг, якими скористалися тисячі професіоналів і практиків проєктного управління в процесі своєї підготовки до сертифікаційних іспитів. Багато наших клієнтів також беруть участь у розвитку та вдосконаленні наших послуг для того, щоб вони були максимально корисні для майбутніх власників сертифікатів PMI.

Сьогодні для претендентів на PMI-ACP® ми можемо запропонувати такі послуги:

Якщо Ви маєте намір зробити рішучий крок у кар’єрі Agile проектів та пройти сертифікацію PMI-ACP®, дізнайтеся про найближчі підготовчі курси та заходи у нашому офісі.

Бажаєте дізнатися більше?

Зв’яжіться з нами зручним для Вас способом або заповніть наведену нижче форму.

Запитайте нас:

0 + 7 = ?

Клієнти TenStep