Сертифікація Project Management Professional (PMP)®

pmp-certificate

Безперечно, сертифікат Project Management Professional (PMP)® є найпоширенішим, найпопулярнішим сертифікатом для менеджерів проєктів. У 2020 році кількість діючих сертифікатів PMP® перевищила 1 000 000 у 182 країнах, і щомісяця кількість PMP® зростає більш ніж на 4000.

Історія сертифікації PMP® налічує понад чверть століття. Сьогодні вона є сучасною системою перевірки компетенції, яка відповідає найсуворішим вимогам, дозволяє неупереджено і об’єктивно визначити наявність у претендентів рівня знань, навичок та практичного досвіду, необхідних для успішного управління проєктами.

До розробки та підтримки сертифікації PMP® залучають волонтерів з числа практикуючих менеджерів проєктів, а також фахівців із систем тестування, психологи та соціологи. Сертифікацію PMP® однією з перших було сертифіковано на відповідність міжнародному стандарту ISO/IEC 17024:2003 “Загальні вимоги до органів сертифікації персоналу”.

Раз на п’ять років PMI проводить спеціальне дослідження (Role delineation study, RDS), під час якого актуалізує розуміння ролі менеджера проєкту та вимоги до його компетенцій. Результати такого дослідження відбиваються на змісті іспиту PMP®, забезпечуючи відповідність сучасним вимогам до професії.

Що дає сертифікат PMP®?

Для менеджера проєктів

Всесвітньо визнаний і затребуваний сертифікат PMP® демонструє Вашим роботодавцям, клієнтам, інвесторам і просто колегам, що Ви маєте актуальні знання, навички та досвід. Таке поєднання необхідне, щоб вибудовувати ефективні системи управління проєктами та приводити до успішного завершення. Враховуючи потребу в результативних керівниках проєктів, що постійно зростає, Ваш сертифікат PMP® буде додатковим аргументом при виборі Вас серед претендентів на управління престижним або стратегічно важливим проєктом. Численні статистичні дослідження свідчать про те, що менеджери проєктів із сертифікатом PMP® отримують більш високооплачувані призначення, ніж у середньому в галузі.

Для компанії – роботодавця

Готуючись до іспиту PMP®, Ваші менеджери проєктів докладуть чимало зусиль, щоб систематизувати свої знання та навички у проєктному менеджменті. У процесі підготовки вони неминуче вийдуть на більш високий рівень компетенції, що обов’язково позначиться на їх продуктивності та ефективності управління Вашими проєктами. Наявність сертифікованих менеджерів проєктів у Вашій компанії додасть їй додаткової ваги в очах потенційних інвесторів та партнерів, відкриє двері до нових тендерів та клієнтів. Можливість отримати престижний сертифікат стане фактором нематеріальної мотивації для Вашого персоналу та підвищить рейтинг Вашої компанії як роботодавця.

Як отримати сертифікат PMP®?

PMP-pin1

До сертифікації PMP® допускаються претенденти, які мають вищу (ступінь бакалавр та вище) або середню освіту, які пройшли формальне навчання проєктному менеджменту в обсязі не менше 35 годин (або мають актуальний сертифікат CAPM®), а також мають достатній практичний досвід управління проєктами. Для претендентів з вищою освітою досвід управління проєктами за останні 8 років повинен становити не менше 36 місяців, що не перетинаються. Для претендентів із середньою освітою за той же період досвід повинен становити не менше 60 місяців.

Процес сертифікації починається з реєстрації на сайті PMI та заповнення онлайн заявки (Application Form) на проходження сертифікації PMP®. Після відкриття заявки претенденту надається 90 днів для внесення даних про освіту, навчання з проєктного менеджменту та про досвід участі в управлінні проєктами. Якщо протягом 90 днів після відкриття заявку не було надіслано, вона автоматично закривається, але Вам можна буде відразу відкрити її заново.

Заповнену заявку PMI буде кілька днів перевіряти на коректність заповнення. Інколи (на наш досвід, ймовірність близько 10-20%), заявка може бути випадковим вибором спрямована на поглиблений аудит PMI. У такому разі потрібно буде протягом 90 днів надати копії підтверджуючих документів про освіту та навчання, а також підписи свідків, які мають підтвердити зазначений претендентом практичний досвід управління проєктами.

Після перевірки та схвалення заявки претендент отримує запрошення оплатити PMI вартість подальших послуг із сертифікації PMP®. Відразу після оплати з PMI надходить лист про допуск претендента до іспиту PMP®. Протягом року з моменту схвалення заявки претендент має можливість зробити три спроби пройти іспит.

Крім підтвердження формальних вимог до освіти, навчання та досвіду управління проєктами, претендент повинен скласти іспит, який включає 180 питань, зазвичай ситуаційних, у яких перевіряється розуміння хороших практик управління проєктами відповідно до актуального розуміння ролі менеджера проєкту.

Іспит складається або в центрах сертифікаційного тестування глобального постачальника подібних послуг Rearson VUE, або онлайн під наглядом дистанційного проктора. За замовчуванням іспит проходить англійською мовою, але є можливість замовити його однією з 13 мов, включаючи російську (тобто можна буде перемикати інтерфейс та тексти іспиту між англійською та російською мовами).

Зазвичай результат іспиту стає відомим відразу після натискання кнопки “Завершити іспит”. Центр Rearson VUE видасть Вам роздруківку з результатами іспиту, завірену своєю печаткою. З цієї миті Ви стаєте PMP®. Через день-два в реєстрі сертифікатів на сайті PMI з’явиться відповідний запис, а у Вашому кабінеті з’явиться можливість завантажити зображення сертифіката та переглянути детальну розшифровку результатів іспиту. Ще через 3 – 5 тижнів Вам поштою надійде сертифікат та значок PMP®.

Додатково про сертифікацію PMP® можна прочитати на сторінці  Часті запитання про сертифікацію PMP®.

Чим ми можемо допомогти здобувачеві сертифіката PMP®?

PMI-ATP-Badge

Як Авторизований Тренінговий Партнер PMI, TenStep надає набір послуг, якими скористалися тисячі PMP® на шляху до своєї сертифікації. Наші тренери пройшли у PMI відповідне навчання та авторизацію для проведення курсів підготовки до сертифікації PMP®.

Багато наших клієнтів також беруть участь у розвитку та вдосконаленні наших послуг для того, щоб вони були максимально корисні для майбутніх PMP®.

Сьогодні для претендентів на PMP® ми можемо запропонувати такі послуги:

Якщо Ви маєте намір зробити рішучий крок у кар’єрі менеджера проєктів та пройти сертифікацію PMP®, Ви можете взяти участь у наших найближчих заходах:

PMI-PMP-pin

Бажаєте дізнатися більше?

Зв’яжіться з нами зручним для Вас способом або заповніть наведену нижче форму.

Запитайте нас:

3 + 1 = ?

Клієнти TenStep